انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام
من tevii s660 دارم مدتی هست خیلی داغ میشه . چند روز قبل یادم رفت از برق بکشم یه ۲۴ ساعت به برق بود .وقتی اومدم سراغش بوی سوختگی میداد و روی آن به اندازه یه عدس باد کرده بود( سمت راست جایی که داخل دستگاه یه خازن بلند مشکی قرار داره و تقریبا چسبیده به زیر درب بالایی است . در ضمن بگم این بادکردگی یه ۲۴ ساعت بوجود نیومده بلکه به مرور زمان و در اثر داغ شدنهای مکرر و چسبیدن همین خازن مشکی بلند به زیر درب دستگاه ایجاد شده است ) اما
بعد از آن داغ شدگی دیگه سیگنال ندارم . ابتدا فکر کردم تنظیمات دیش به هم خورده یا سیم متصل به LNB و DVB معیوب شده است با تنظیم دیش و همچنین اتصال DVB به دیش و LNB و سیم مجزا و جهت تنظیم شده دیگر جوابی نگرفتم
حالا میخوام بدون چگونه میتونم بفهمم DVB من سالمه یا سوخته؟!
متشکرم
کارت توی 660 فقط ورژن جدیدش خوب هیت که از خازن های جامد در اون استفاده شده

برای استفاده از کارت دیوبی استفاده از دیش خوب و سیم خوب و ال ان بی با کیفیت الزامی است

اکثر مشکلات به تجهیزات برمیگرده مانند سیم نا مرغوب ..ال ان بی بی کیفیت و دیش غیر استاندارد

زیاد هزینه ای نداره استفاده از یک فن ساده برای خنک کردن کارت شما میتنوید چهار تا پاایه کوچک

به انتهای کارت بچسپونید تا کمی کارت از کف زمین فاصله پیدا کنه و یک فن هم بالاش بچشپونید تا در موقع کار کردن

داغ نشه
با سلام
من از اوبونتو ۱۲.۴ استفاده می کنم و میخواهم دیش خود را با برنامه szap تنظیم کنم روی ماهواره بدر فرکانس ۱۱۹۱۹ اما هرکاری میکنم برنامه szap را شناسایی نمی کند چگونه و با جه دستوراتی می توانم دیش را تنظیم کنم من در پست ۵۱ یکبار سوال کرده ام برای اوبونتو ۱۰.۱۰ و همان دستورات را در ۱۲.۴ انجام دادم اما نشد اگر ممکن است دوباره راهنمایی کنید با تشکر mosave1
>>ابتدا فکر کردم تنظیمات دیش به هم خورده یا سیم متصل به LNB و DVB معیوب شده است با تنظیم دیش و همچنین اتصال DVB به دیش و LNB و سیم مجزا و جهت تنظیم شده دیگر جوابی نگرفتم
حالا میخوام بدون چگونه میتونم بفهمم DVB من سالمه یا سوخته؟!

اول مطمین بشین فیرمور شما با نامهای dvb-fe-ds3000.fw و dvb-usb-teviis660.fw در شاخه lib/firmware/ قرار دارند بعد خروجی دستور زیر را بفرمایید
کد :
ls -R /dev/dvb

>>برای اوبونتو ۱۰.۱۰ و همان دستورات را در ۱۲.۴ انجام دادم اما نشد اگر ممکن است دوباره راهنمایی کنید با تشکر

شما هم اول خروجی دستور بالا را بفرمایید تا بشه نظر داد شاید کارت شما نصب نباشه
با سلام این هم خروجی دستور

root@aoc2-desktop:~# ls -R /dev/dvb
/dev/dvb:
adapter0

/dev/dvb/adapter0:
demux0 dvr0 frontend0 net0

با تشکر mosave1
نقل قول :اول مطمین بشین فیرمور شما با نامهای dvb-fe-ds3000.fw و dvb-usb-teviis660.fw در شاخه lib/firmware/ قرار دارند بعد خروجی دستور زیر را بفرمایید
این فایلها موجود است
کد :
$ ls -R /dev/dvb
/dev/dvb:
adapter0

/dev/dvb/adapter0:
demux0  dvr0  frontend0  net0
در پاسخ به مشکل جناب mosave1
داخل پوشه home یک فایل متنی با نام دلخواه مثلا a ایجاد کنید و خطوط زیر را در ان ایجاد کنید
کد :
1:11054:h:2:27500:0:0:0
در این مثال از هاتبرد استفاده شده و اون عدد2 بعد ازh همون شماره پورت سوییچ diseqc است برای پورتهای 1 تا 4 از اعداد 0 تا 3 استفاده کنید در مثال بالا هاتبرد در پورت 3 قرار دارد
بعد یک ترمینال باز کنید
کد :
cd
szap -a 0 -H -c a 1

در پاسخ به دوست غزیزمون جناب ceramica
اول مطمین بشین انتن تنظیم است بعد همین عملیات بالا را انجام بدید اگه جواب نگرفتین دستگاه را باز کنید و ببینید اون حرارت از طرف چه قطعه ای است اگه همونطور که فرمودید خازن باشه توجه داشته باشید خازنها نباید گرم بشن اگر گرمایی در خازن دیدید علامت نشت در ان بوده و باید عوض شه که این قطعه بسیار ارزان هم هست
موفق باشید
با تشكر از پاسخ شما مشكل من رفع شد
mosave1
نقل قول :در پاسخ به دوست غزیزمون جناب ceramica
اول مطمین بشین انتن تنظیم است بعد همین عملیات بالا را انجام بدید اگه جواب نگرفتین دستگاه را باز کنید و ببینید اون حرارت از طرف چه قطعه ای است اگه همونطور که فرمودید خازن باشه توجه داشته باشید خازنها نباید گرم بشن اگر گرمایی در خازن دیدید علامت نشت در ان بوده و باید عوض شه که این قطعه بسیار ارزان هم هست
موفق باشید
عکس زیر و روی بورد را نگاه کنید . آی سی SS14 در پشت بورد به شدت داغ میشود و با لمس آن ، انگشت میسوزد و سپس مجموعه خازن های روی بورد هم داغ میشود.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://p30upload.com/download.php?imgf=1338401167_PoshteBoard.jpg">http://p30upload.com/download.php?imgf= ... eBoard.jpg</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://p30upload.com/download.php?imgf=1338401168_RooyeBoard.jpg">http://p30upload.com/download.php?imgf= ... eBoard.jpg</a><!-- m -->
اون ss14 ایسی نیست یک دیود شاتکی است احتمال اسیب دیدن دیودها بسیار کم است و چیزی که باعث گرم شدن شدید اون میشه جریان زیادی است که احتمالا توسط خازنهای دچار نشتی کشیده میشه
یکی ار لحیمها کنار l11 بنظر میرسه دستکاری شده
اگه خودتون اونرو دستکاری نکردید ببینید اونجا چه خبره
من بشدت به اون خازنها مشکوکم اول اونها رو عوض کنید چون بهرحال باید تعویض بشند
برای اینکار از هویه 20 وات و قلع کش استفاده کنید
اگه قلع کش نداشتید میتونید با دو هویه همزمان دو قلع پایه های خازن را ذوب کرده و از دوستتان که قطعا صاحب هویه دوم است!!! بخواهید خازن را بیرون بکشد
blue-sky نویسنده :اون ss14 ایسی نیست یک دیود شاتکی است احتمال اسیب دیدن دیودها بسیار کم است و چیزی که باعث گرم شدن شدید اون میشه جریان زیادی است که احتمالا توسط خازنهای دچار نشتی کشیده میشه
یکی ار لحیمها کنار l11 بنظر میرسه دستکاری شده
اگه خودتون اونرو دستکاری نکردید ببینید اونجا چه خبره
من بشدت به اون خازنها مشکوکم اول اونها رو عوض کنید چون بهرحال باید تعویض بشند
برای اینکار از هویه 20 وات و قلع کش استفاده کنید
اگه قلع کش نداشتید میتونید با دو هویه همزمان دو قلع پایه های خازن را ذوب کرده و از دوستتان که قطعا صاحب هویه دوم است!!! بخواهید خازن را بیرون بکشد
سلام
هر سه تا خازن را عوض کردم ولی متاسفانه هنوز مشکل داغی همچنان وجود دارد؟؟؟!!!!
روی برد کنار خازن 100 میکرو یک دیود هست اول اونرو امتحان کنید اگر سالم بود رگولاتور های ولتاژ شامل lm317 و lm2585 را بررسی کنید

برای نحوه بررسی سلامت اونها از دیتا شیت اونها کمک بگیرید در صورتیکه ولتاژها طبیعی نبودند با تعقیب مسیر قطعات و ولتاژگیری به احتمال زیاد قطعه معیوب پیدا میشه ولی اگه به این نتیجه رسیدید گه چبپستها ایراد دارند بهتره از کارت صرفنظر کنید
[b]درود
استاد blue sky
من دبیان 6.04 نصب کردم

لطفا بفرمایید چطور میشه tvheadend رو به mplayer متصل کرد
اگر هم نمیشه مرتبتش کرد با mplayبفرمایید

و لطفا نحوه تنظیم سوییچ در توی هدند و اسکن فرکانس بصورت اتوماتیک و دستی رو بفرمایید
و چطور میتونم لیست ماهواره ها رو بروز کنم
اگر امکان داره توضیح کاملی در مورد استفاده از توی هدندند در ایکس بی ام سی بدید .برای راه اندازی
چون مقالتون در دسترس نیست و من اینا رو فراموش کردم دوباره سوال میکنم
با سلام
>>بفرمایید چطور میشه tvheadend رو به mplayer متصل کرد
تا جایی که من میدونم پلاگینی برای اینکار موجود نیست

>>لطفا نحوه تنظیم سوییچ در توی هدند

configuration> tv adapters> satellite config > add entry

اسکن فرکانس بصورت اتوماتیک
configuration> tv adapters> general > add dvb network by lacation

در این مرحله اگر سوییچ دایسیک دارید قبل از زدن دکمه add dvb network از satellite configuration مناسب که در مرحله بالا انجام دادید استفاده کنید( زیر جدول )

>> نحوه اسکن دستی

configuration> tv adapters> add mux(es) manually

>>چطور میتونم لیست ماهواره ها رو بروز کنم
تا اونجا که من میدونم فقط با روش بالا و دستی (فرکانسی را وارد کنید که بشه network search زد)
مثلا اگه میخواهید جهت بدر را اضافه کنید از فرکانس 11727 استفاده کنید و در تب general گزینه audo detect muxes را فعال کنید تا همه فرکانسها اضافه بشه

>>امکان داره توضیح کاملی در مورد استفاده از توی هدندند در ایکس بی ام سی بدید
در برنامه tvheadend وارد مسیر زیر بشید
configuration>access control > add entry
و در درگاه جدید نام کاربری و کلمه عبور دلخواه ایجاد کرده و همین تنظیمات رو در xbmc در قسمت پلاگین tvheadend ایجاد کنید چیز خاص دیگری نیست
blue-sky نویسنده :روی برد کنار خازن 100 میکرو یک دیود هست اول اونرو امتحان کنید اگر سالم بود رگولاتور های ولتاژ شامل lm317 و lm2585 را بررسی کنید

برای نحوه بررسی سلامت اونها از دیتا شیت اونها کمک بگیرید در صورتیکه ولتاژها طبیعی نبودند با تعقیب مسیر قطعات و ولتاژگیری به احتمال زیاد قطعه معیوب پیدا میشه ولی اگه به این نتیجه رسیدید گه چبپستها ایراد دارند بهتره از کارت صرفنظر کنید
باسلام
با تعویض دیود SS14 مشکل برطرف شد .از حسن توجه و راهنمایی های شما سپاسگزارم
cermet نویسنده :
blue-sky نویسنده :روی برد کنار خازن 100 میکرو یک دیود هست اول اونرو امتحان کنید اگر سالم بود رگولاتور های ولتاژ شامل lm317 و lm2585 را بررسی کنید

باسلام
با تعویض دیود SS14 مشکل برطرف شد .از حسن توجه و راهنمایی های شما سپاسگزارم
من بدر را با فرکانس 11727 با سیگنال خوب گرفتم اما فرکانسهای 11747 و 11843 و 11919 و شبکه های استانی و ... را ندارم (تعداد کانالهای پیدا شده خیلی کم است).سئوال :
آیا سوخته شدن دیود SS14 روی چیپست ها و دریافت مشکل ایجاد کرده است؟
ممنون
درود
استاد
blue-sky

من نتونستم سوییچ رو در این توی هدند تنظیم کنم و مجبور شدم از یک جهت استفاده کنم

اگر امکان داره نحوه تنظیم سوییچ رو در جدولش بفرمایید و در مورد گزینه های جدول توضیح بدهید

و دوم اینکه چطور باید با xbmc ارتباط برقرار کنم و از کانال رکورد داشته باشم

و یک مورد دیگه هم دارم :این توی هدند نمیتونه فرکانس رو به صورت دستی جستجو کنه و وقتی میای روی mux
کل فرکانس ها رو اسکن میکنه من میخوام فرکانس ها رو دستی اسکن کنم و خودم فرکانس رو انتخاب کنم

اگر امکان داره توضیحی هم در مورد شوتایم و نحوه ارتباط توی هدند با این برنامه بفرمایید

شرمنده هستم که اینقدر سوال میکنم .اگر امکان داره مقاله اخری رو که چند روز در سایت اپلود کردید در جایی دیگه اپلود
بفرمایید .منظورم مقاله ویرایش دومش هست که در مورد توی هدند و ایکس بی ام سی توضیح داده بودید
با سلام
برنامه tvheadend در اسکن کانالها کند بوده و از طرفی دیگه بعلت تفاوت زیاد نسخه های git اون از برنامه scan استفاده کردم تا نتیجه قابل استنادتر باشه
فایل متنی a حاوی خطوط زیر بود
S 11727000 H 27500000 AUTO
اجرای دستور scan
کد :
scan a > channels.conf
در نهایت خروجی ترمینال:
کد :
dumping lists (567 services)

اگه فکر میکنید کارتتون مشکلی پیدا کرده سوییچ را به lnb وصل کنید و دستور اسکن را با ارگومان s اجرا کنید البته سعی کنید پورتی غیر از پورت 1 را برای ازمایش انتخاب کنید اگه کانالها پیدا شدند که کارت سالمه
کد :
scan -s 3 a > channels.conf
>>اگر امکان داره نحوه تنظیم سوییچ رو در جدولش بفرمایید و در مورد گزینه های جدول توضیح بدهید

خوب من سعی میکنم از اول دوباره شروع کنم
کد :
cd
rm -R .hts
cd path/to/tvheadend
./tvheadend -C
حالا مرورگر اینترنتی را باز کرده و در قسمت ادر بار از این ادرس استفاده کنید
<!-- m --><a class="postlink" href="http://127.0.0.1:9981/extjs.html">http://127.0.0.1:9981/extjs.html</a><!-- m -->
حالا به مسیر زیر بروید
configuration>tv adapters>
در اینجا کارت خودتون را انتخاب کنید و وارد تب satellite config بشید
در اونجا با استفاده از add entry در قسمت name اسم دلخواه مثلا بدر را وارد کنید در قسمت swich port برای چهار پورت سوییچر از اعداد0 تا3 استفاده کنید و در انتها save changes را بزنید
حالا وارد تب multiplexes بشید و مشخصات ترانپندر را بشکل زیر وارد کنید اول add muxes manually را بزنید
frequency:11727000
symbolrate:27500000
fec:auto
delivery systemConfusedys dvbs
constellation:qpsk
polarisation:horizontal
satellite config : badr
بعلت مشکل داشتن در تنظیم سوییچ من فکر میکنم شما بقسمت اخری یعنی satellite config توجه نکرده اید
حالا دکمه add را بزنید و وارد تب general بشید در اونجا تیک auto detect muxes رابزنید و تغییرات را ذخیره کنید
در همان قسمت در قسمت راست جدول پنجره ای هست که اطلاعات فرکانسهای اسکن شده و نشده را نشان میدهد
شما باید اونقدر صبر کنید تا فرکانسهای در صف اسکن تمام بشند یهنی تعداد اونها در قسمت Muxes awaiting initial scan برابر صفر بشه وقتی این اتفاق افتاد در پنجره سمت چپ دکمه map dvb services to channels فعال میشه حالا اون رو بزنید واونقدر صبر کنید تا در قسمت پایین صفحه عبارت Now idle دیده بشه
حالا میتونید برید سراغ تنظیمات مهمانی (منظورم xbmc) که قراره به برنامه متصل بشه در مسیر
configuration > access control
تب add entry را بنید تیک enabled را بزنید در قسمت یوزر نیم و پسورد ستاره ها پاک کنید و هر چیزی که دوست داشتید تایپ کنید به قسمت prefix دست نزنید در قسمتهای streaming-video recorder-admin تیک را بزنید و در انتها save changes را بزنید
حالا برید سراغ xbmc
system > setting > live tv > enabled
system > setting > live tv > reset the pvr database
system > setting > add ons > tvheadend htsp client
در قسنت بالا همون یوزرنیم و پسوردی را که در برنامه tvheadend ایجاد کردید را وارد کرده و پلاگین را فعال کنید
در اینمرحله در قسمت بالا سمت راست صفحه برنامه xbmc نوار پیشرفت ورود دیتا بیس کانالها به برنامه نمایش داده میشه که با روشن شدن چراغ هارد همراه است تا خاموش شدن کامل چراغ هارد منتظر بمانید بعد میتونید برید سراغ live tv و از برنامه ها استفاده کنید
بقیه موارد دیگه مشخصه و نیاز به چیز خاصی نیست
فیلمهای ضبط شده هم با فرمت mkv در دایرکتوری videos واقع در دایرکتوری خانگی کاربر ایجاد میشوند
سلام
بهترین و با کیفیت ترین dvb اکسترنال چه مدل و ساخت چه شرکت یا کشوری است؟
یکی از دوستانم میخواد برد فرانسه ، میخوام بگم اگه میتونه یه مدل خوب برام بیاره.
ممنون
خوب اگه میخواهید در محیط لینوکس از کارت استفاده کنیدtbs5922بهترین گزینه است
کارتی با تیونر فوق العاده ولی یه ایراد هم داره که بهتره قبل از خرید بدونید: راه انداز این کارت کد بسته است!
البته tbs5925 یک کارت اکسترنال حرفه ای است ولی بخاطر قیمت خیلی بالا و از طرفی دیگه اماده نبودن کامل بستر 16apsk و32apsk در لینوکس خرید اونرو توصیه نمیکنم
انتخاب بعدی skystar usb hd میباشد که راه انداز ان کد باز بوده ولی بدلیل نبودن اطلاعات کامل از طرف سازنده دمودولاتور در باره توانایی این کارت درانجام اسکن کور شک دارم!
اینهم لینک محصول
به استثنا tbs5925بقیه این کارتها در بازار داخلی وجود دارند و لازم نیست خرید اونرو به کسی بسپارید!