انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
>>استاد

بزرگوار ما را چه به استادی
دهن ما بوی شیر میده
ما خودمون دانش اموز ابتدایی هستیم!

>>خواهشا استاد یک منبع معرفی بفرمایید که FFMPEG +H264+ VDPAU+XINE+MPLAYER
بهمراه قابلیت هایی که شما در کمپایل دستی براش تعریف میکنید از پیش اماده باشه و با دستور
APT قابل نصب باشه ..چون اینهمه پردازش و نشستن خواندن تک تک خطا ها نه در توان من نه
کامپیوتر قراضه من است

بفرمایین از چه توزیعی استفاده میکنین؟

>>در هنگام سرچ کانال این خطا رو میده دیش هم تنظیم است

فایلی را که برای scan دارید استفاده میکنید برای szap است
لطف بفرمایین محتویات فایل را با خطوط زیر جایگزین کنین

کد :
S 11727000 H 27500000 AUTO
درود

تشکر بابت کمکهای شما

فقط ایا امکان دارد لیست کانال فول برای اسکن در مسیر هاتبرد عرب ست ۲۶ درجه و یوتلست وی ۳ بگذارید

و ایا برنامه ای هست مانند دارای رابت گرافیکی باشه و بتونیم سطح سیگنال هر جهت رو ببینیم

و در رابطه با مقالتون واقعا شکسته نفسی میفرمایید این اولین مقاله کامل در مورد دیوبی در لینوکس میباشد

فروم ابونتو با اون عظمتش فقط یک اشاره کوچیک کرده منظورم فروم فارسی است

فقط اگر امکان داره مسیر مقاله رو یکم مشخص تر بفرمایید ..مسلا کل بحس دیوبی اس و موتور ویدیوییی و \لیر در یک جا باشه

مسلا در قسمت نسب ساده موتور گرافیک نسب شد mplayer نسب شد یک دفعه میره روی vlc

اگر امکان داره در ویرایش جدید نسب موتور گرافیکی و player --vdr--و اسکن کارت اس ۲ در یک بخش باشه

و باز روده درازی میکنم شما با دبیان روش رو انجام دادید در کنار کامبایل ..نصب apt رو هم بگذارید

تشکر فراوان
درود

استاد من تبق اموزش کارها رو انجام دادم البته بعضی از لینکها مشکل داشت که از لانچپد گرفتم

ابتدا با وی ال سی کانالها رو تست کردم گزینه سخت افزار گرافیک رو هم فعال کردم ولی باز روی کانالهای اچ دی با کند شدن تصویر مواجه شدم

بعد رو ام پلیر تست زدم باز همین نتایج برام حاصل شد

متاسفانه ادرس های شما برا دانلود ام پلیر جواب نداد و از ادرس دیگه ای استفاده کردم

کافنی هم که میرم روی سورس ماهواره چیزی پیدا نمیکنه

لتفا تریقه پاک کردن کامل بسته های xine-lib xine-ui--------vdr-------mplayer ----------------vlc -------------------x264-------------ffmpeg رو بفرمایید

فکر کنم جایی من اشتباه کردم که اینتور روی سی پی یو فشار میاد

و در صورت امکان بسته ای بالا رو با ادرس سالم برای دانلود قرار دهید

منظورم سورس های بسته ها برای کامپایل است
اگه با روشی که در مقاله گفتم عمل کرده باشید هیچ احتیاجی به برداشتن بسته ها نیست
کافی است بسته صحیح را دوباره کامپایل و نصب کنید در این حالت فایل جدید روی فایل قدیم overwrite میشه
اینهم ویه روش کوتاه ومختصر

کد :
apt-get update
apt-get build-dep ffmpeg
apt-get build-dep xbmc
git clone git://git.videolan.org/x264.git
compile as usual
git clone git://git.videolan.org/ffmpeg.git
compile as usual
git clone git://github.com/opdenkamp/xbmc.git
cd xbmc
git checkout pvr-ppa
compile as usual
ldconfig
نحوه کامپایل هم دقیقا مثل مقاله عمل کنید
با اینکارا برنامه xbmc براتون نصب میشه
این برنامه به تنهایی نمیتونه به کارت dvbشما متصل بشه
اول برنامه tvheadend را راه اندازی کرده بعد از طریق xbmc به کارت خود متصل بشید
برنامه بسیار نرم و روان و پایدار است و از کار با اون لذت خواهید برد :wink:
درود

استاد از شما کمال تشکر رو دارم بالاخره با این سرعت درپیت تمامد شد

استاد ایا szap-s2 میتواند مدولاسیون 16 و 32 ایپسکی رو سرچ کند یا به اسکنر دیگه ای احتیاج است
دریافت بطریقه16و32apsk فعلا در لینوکس عملی نیست( هیچ ابزار رسمی از طرف توسعه دهندگان ارایه نشده)چون کارتهای سازگار با ان بسیار محدودند
بنابراین تا فراوان شدن کارتهای سازگار با این مدولاسیونها نمیتوان در لینوکس انتظار دریافت اونها را داشت
اولین کارت دارای قابلیت دریافت این مدولاسیونها کارت روسی netup بود واینهم گزارش دریافت موفقیت امیز این امواج توسط توسعه دهندگان لینوکسی dvb
<!-- m --><a class="postlink" href="http://linuxtv.org/wiki/index.php/STMicroelectronics_STV0900A_16APSK_32APSK">http://linuxtv.org/wiki/index.php/STMic ... PSK_32APSK</a><!-- m -->
کارت tbs6925 هم که بتازگی به بازار اومده و همین خبر خوب به احتمال زیاد باعث توسعه بیشتر اسکنر خواهد بود
سلام
نمیدونم چرا اسکن کانالها در کافیین 1.2.2 دو ساعت طول میکشه؟ ( KDE 4 و کارت tevii s660 )
من این مشکل را با کافیین 0.8.8 و KDE 3 نداشتم ( کارت اینترنال اسکای استار)
ممنون از راهنماییتون
از اونجا که برنامه قابلیت networksearch در حالت dvb-s2 را دارد پس به احتمال زیاد از برنامهscan-s2 استفاده میکنه
و همانطور که در متن مقاله اشاره شده networksearch در برنامهscan-s2 بسیار کند است
با سلام خدمت استاد آسمان ابي لينوكس Big Grin
1-يه سوال دارم ايا مادربردهايي كه هز ion بعنوان كارت گرافيك استفاده مي كنند با تمام كدك هاي تصاوير دريافتي سازگارند منظورم همون داستان G98 والي اخر مي باشد
2-به نظر شما بهترين سخت افزار انتخابي براي ساخت HTPC كه البته بشه در اين مملكت گل وبلبل پيدا كرد چي مي تونه باشه؟
>>ايا مادربردهايي كه هز ion بعنوان كارت گرافيك استفاده مي كنند با تمام كدك هاي تصاوير دريافتي سازگارند منظورم همون داستان G98 والي اخر مي باشد

نه سازگاریها متفاوت است

چیپستهای ion با سه فرمت mpeg,h.264,vc1مشکلی ندارند وولی قدرت پردازش پایین انها باعث افت کیفیت تصویر برای فریمهای interlace میشه
اگه قراره htpc شما به dvb هم متصل بشه این موضوع را جدی بگیرید
اکثر کانالهای hd با فریمهای interlace پخش میشوند و مشاهده تصاویر بریده بریده بر روی یک پنل بزرگ lcdیا led چندان جالب نیست

قویترین و کم نقص ترین چیپست nvidia برای پردازش این فریمها gt220 میباشد که متاسفانه در بازار داخلی نمونه سایلنت اون پیدا نمیشه
شرکت asus یک نمونه سایلنت معرفی کرده با نام bravo (که برنده چندین جایزه در زمینه ساخت htpcشده ولی متاسفانه در بازار داخلی موجود نیست)

اگه شما در زمینه سخت افزار حرفه ای باشید سایلنت کردن نمونه های فن دار نباید کار مشکلی باشه!

>>به نظر شما بهترين سخت افزار انتخابي براي ساخت HTPC كه البته بشه در اين مملكت گل وبلبل پيدا كرد چي مي تونه باشه؟

خوبه که خودتون متوجه این اشفته بازار هستید!
اگه من خودم بخوام htpc بسازم سعی میکنم با قطعات معمولی و ارزان قیمت به نتیجه دلخواه برسم
بجای صرف هزینه گزاف برای خرید این قطعات شما میتوانید دو انتخاب متفاوت داشته باشید
1-استفاده از فن های بلبرینگی 12x12 برای خنک کردن سیستم که تقریبا بیصدا هستند
اینحالت کاملا بینقص نیست ولی قابل قبول هست( کارایی سیستم با فن بدون شک بسیار بالاتر از سیستم کاملا سایلنت بوده و قابل انکار هم نیست)
2-مخفی کردن کیس:این روش را شخصا بیشتر دوست دارم
در اینحالت کیس قدیمی خود را تبدیل به htpc نموده و سیستم زیر دست خود را در حد لالیگا بروز رسانی میکنیم!!!
کیس قدیمی در اتاق خواب در محلی دنج مخفی شده و از کوتاهترین مسیر به tv در اتاق نشیمن متصل میگردد
خوبی این روش این است که اولا کاملا ساده و شکیل بوده دوما هیچ هزینه ای برای کیس انچنانی مصرف نمیشود سوما کسی که از سیستم شما بازدید میکند با توجه با سادگی و کارایی بالای ان کاملا مات و مبهوت میشود
خب دیگه انتخاب با شما

قبل از شروع بکار یه توصیه کوتاه:
فرض کنید کیس زیر دست شما قراه بشه htpc - نرم افزارهای لازم را نصب کرده و پایداری و کیفیت اونرا تست بکنید و اگه راضی کننده بود اقدام به خرید بکنید
با ارزوی موفقیت
با سلام و تشكر از حوصله شما blue sky Big Grin
خوب اگه قرار باشه تصاوير رو به اتاق نشيمن انتقال بديم به نظر ميرسه كه بهترين وتميزترين راه استفاده از كابل hdmi مي باشد تا اونجايي كه من اطلاع دارم انويديا با انتقال صدا از طريق اينوع كابل مشكل داشت من خودم يه كارت 8400gs با اين پورت دارم كه توسط اتصال به كانكت spdif صدا روبه كارت و به كابل منتقل ميكنه مشكل اينجاست كه بعضي مواقع صدا قطع ميشه :?:
1-ايا كارت خاصي رو پيشنهاد ميكنيد؟
2-در لينوكس از چند چيپ صدا پشيباني ميشه ايا مرجعي براي تحقيق وجود داره؟
3-خوب منم با شما در مورد سيستم كم هزينه موافقم و ميخوام مخفيش كنم حالا كه اينطوره و نميشه با ظاهرش كلاس گذاشت :lol: ايا ميشه يه سري تمييز كاري انجام داد كه مثلازمانيكه سيستم بوت ميشه حس يه pc رو منتقل نكنه نمي دونم منظورم رو رسوندم يا نه
4-برنامه هاي Xbmc + tv headend چقدر پايدار هستند وچقدر ميشه بعنوان سيستم عامل htpc بهشون اعتماد كرد (البته توزيعهايي ازجمله yavdr و ..نيز موجودند)
5-خوب من ميخوام htpc ام اخرش باشه يعني هم dvb-s&s2 رو ساپورت كنه هم dvb-t رو و هم iptv رو (شايد توي ايران بكار نياد ولي خوب باشه بد نيست)به نظر شما استاد امكان پذيره؟
ببخشيد از حوصله شما سوء استفاده كردم :oops: :oops: :oops:
درود

با تشکر از راهنمایی شما

استاد

این اسکن تصویر در لینوکس خیلی تول میکشه من رفتم بیرون برگشتم باز تموم نشده بود مجبور شدم ریبوت کنم و بیخیال

کارت دیوبی در لینوکس بشم واقعا وقتشو ندارم که 4 ساعت بشینم تا برام اونم یک جهتو اسکن کنه ..اگر جنابعالی راه حلی

دارید بفرمایید ....در ضمن من از 3 جهت هاتبرد سوییچ 2 بدر سوییچ 3 و یوتلست وی 3 سوییچ 1 خواستم استفاده کنم

که برنامه توی هدند نتونست سوییچ رو شناسایی کنه و ارور داد ..تبق تنظیمات شما دقیقا جلو رفتم ..بعد از اون از سیم بدون

سوییچ در جهت هاتبرد استفاده کردم که در اسکن خیلی تولانی شد و بیخیال تماشا توی لینوکس شدم
درود

استاد

در هنگام نصب XBMC ارور زیر رو میده
checking for main in -lyajl... no
configure: error: Could not find a required library. Please see the README for your platform

در ضمن من از مودم دی اس ال استفاده میکنم و eth هم تعریف شده لتفا یک مقدار در مورد نسبت ایپی در برنامه

SHOW TIME توضیح دهید و خواهشا یک منبع دیگه جز GIT برای دانلود SHOW TIME بگذارید

من قبلا GIT رو نصب کردم ولی موقع وارد کردن ادرسی که شما در فایل گذاشتید ارور میده ...
>>خوب اگه قرار باشه تصاوير رو به اتاق نشيمن انتقال بديم به نظر ميرسه كه بهترين وتميزترين راه استفاده از كابل hdmi مي باشد تا اونجايي كه من اطلاع دارم انويديا با انتقال صدا از طريق اينوع كابل مشكل داشت من خودم يه كارت 8400gs با اين پورت دارم كه توسط اتصال به كانكت spdif صدا روبه كارت و به كابل منتقل ميكنه مشكل اينجاست كه بعضي مواقع صدا قطع ميشه

این مشکل تو چیپستهای جدید برطرف شده

>>-ايا كارت خاصي رو پيشنهاد ميكنيد؟
gt220

>>در لينوكس از چند چيپ صدا پشيباني ميشه ايا مرجعي براي تحقيق وجود داره؟
<!-- m --><a class="postlink" href="http://linux-sound.org/drivers.html">http://linux-sound.org/drivers.html</a><!-- m -->

>>ايا ميشه يه سري تمييز كاري انجام داد كه مثلازمانيكه سيستم بوت ميشه حس يه pc رو منتقل نكنه نمي دونم منظورم رو رسوندم يا نه

بله-صد در صد

>>برنامه هاي Xbmc + tv headend چقدر پايدار هستند وچقدر ميشه بعنوان سيستم عامل htpc بهشون اعتماد كرد

برای استفاده تو pc مشکلی ندارن ولی پایداری اونها برای htpc بنظر من هنوز قابل قبول نیست
توسعه دهندگان xbmc-pvr این قول را دادن توی نسخه 11 این پایداری برای همه راضی کننده خواهد بود ولی تاریخ دقیقی برای اون اعلام نکردن
بنظر من بهتره تا اون موقع صبر کنین

>>خوب من ميخوام htpc ام اخرش باشه يعني هم dvb-s&s2 رو ساپورت كنه هم dvb-t رو و هم iptv رو (شايد توي ايران بكار نياد ولي خوب باشه بد نيست)به نظر شما استاد امكان پذيره؟

بله امکان داره

>>برنامه توی هدند نتونست سوییچ رو شناسایی کنه و ارور داد
من توی مقاله دقیقا توضیح دادم چیکار کنین
ضمنا اگه حوصله کافی ندارین بیخیال لینوکس بشین بهتره
انجام دادن هر کاری در اولین بار سخته و همیشه صبر و بردباری لازمه موفقیت میباشد

>>در هنگام نصب XBMC ارور زیر رو میده

کد :
apt-get install libyajl-dev

>>خواهشا یک منبع دیگه جز GIT برای دانلود SHOW TIME بگذارید

کامپایل نسخه جدید این برنامه مشکل بوده و جز از طریق git امکان پذیر نیست
انرژی خودتون را فقط بگذارید روی xbmc

>>من قبلا GIT رو نصب کردم ولی موقع وارد کردن ادرسی که شما در فایل گذاشتید ارور میده

من برای نوشتن این مقاله زحمت خیلی زیادی کشیدم ولی بعد از 6 ماه قدیمی شد!!
بخاطر همین موضوع اونرا از سرور برداشتم تا اصلاحات لازم را انجام بدم
بهر حال خبر خاصی در مورد این برنامه اتفاق نیافتاده و مشکلات قدیمی همچنان باقی است!!!
استاد بالاخره XBMC هم نسب شد البته خیلی طول کشید تا نصب شد

خواهشا یکم بیشتر در مورد برنامه شوتایم توضیح دهید در مقاله نوشته

بودید سرعت تعویض کانال در شوتایم بالاتر است

ایا در صورت استفاده از پورت لن کامپیوتر باز هم باید یک ای پی تعریف کرد

سپاس فراوان از شما دارم بخاطر راهنمایی های ارزشمندتان

استاد خواهشا حالا در مورد سیسیکم و نصبش در ابونتو 10.04 و کارت اسکای استار اچ دی 2 توضیح دهید
>>خواهشا یکم بیشتر در مورد برنامه شوتایم توضیح دهید در مقاله نوشته

بودید سرعت تعویض کانال در شوتایم بالاتر است

فعلا بیخیال شوتایم بشید دردسرش زیاده!

>>ایا در صورت استفاده از پورت لن کامپیوتر باز هم باید یک ای پی تعریف کرد

بله-حتما

>>خواهشا حالا در مورد سیسیکم و نصبش در ابونتو 10.04 و کارت اسکای استار اچ دی 2 توضیح دهید

شما هر موقع موفق شدی از طریق tvheadend &xbmc تصویر بگیری بما بگو من در خدمت شما هستم
درود

استاد خواهشا نصب سیسیکم در ابونتو و کارت اسکای استار اچ دی رو توضیح دهید

در ضمن استاد من در xbmc چند تا مشکل دارم

اول اینکه روی بعضی از کانالها یک حالت پرش داره

دوم:صدا با کانالها هماهنگ نیست مسلا کانال irib هاتبرد که هر کانال دارای چند صدا هست

لتفا بفرمایید از کدوم قسمت xbmc صدا ها رو میشه تغییر داد

و در اخر و قتی میخوام سورس مسلا صدا رو از انالوگ به اچ دی ام ای تغییر بدم برنامه وایمیسته
استاد یک مورد دیگه هم نصب کنترل در برنامه هست که خواهشا توضیح دهید
فکر کنم با سی پی یو ضعیف حتی در لینوکس هم نمیشه تصویر درستی دید

در اخر از شما تشکر مجدد دارم و تقاضا میکنم راه اندازی سیسیکم رو بفرمایید
قبل از هر چیز اگه کیفیت تصویر مشکل داره مخصوصا تو کانالهای hd مشکل دارید باید ببینید کارت گرافیک 8400gs شما دارای معماری هستهg98 باشه(تا اونجا که یادم هست گرافیک8400 داشتید)
در مرود پردازش تصاویر بهترین کارت گرافیک nvidia برای لینوکس gt220 میباشد

>>روی بعضی از کانالها یک حالت پرش داره

به احتمال زیاد به کانالی با فزیمهای interlace نگاه میکنید
اگر کارت گرافیک gt210یاgt220داشته باشید میتوانید موس خود را روی صفحهxbmc برده و روی ایکون فیلم کلیک کرده و interlace handling را روی مقدار مناسب بگذارید

>>بفرمایید از کدوم قسمت xbmc صدا ها رو میشه تغییر داد

موس را روی صفحه xbmc ببرید و بعد روی ایکون صدا کلیک کنیدبعد audio stream مناسب را انتخاب کنید

>>و قتی میخوام سورس مسلا صدا رو از انالوگ به اچ دی ام ای تغییر بدم برنامه وایمیسته

به احتمال زیاد کارت گرافیک شما مربوط به نسل قدیم vdpau میباشد
من با گرافیک gt220 این مشکل را ندارم

>>نصب کنترل در برنامه هست که خواهشا توضیح دهید

خوب این مورد کمی پیچیده است و با دو سه تا جمله نمیشه توضیح داد ولی جواب سوال شما را با یک سوال مقدماتی جواب میدم
شما برنامه lirc را نصب کردی؟ و مشکلی باهاش نداری؟

>>>فکر کنم با سی پی یو ضعیف حتی در لینوکس هم نمیشه تصویر درستی دید
ابدا اینطور نیست و اگه گرافیک مناسب داشته باشین نظرتون برمیگرده!!!

در پایان این مطلب را بعرض برسونم چه در محیط لینوکس و چه در محیط ویندوز هیچکدام از پخش کننده ها در پخش تصاویر hd کاملا بینقص نیستند
من در هارد خودم چندین ترا بایت فیلم hd دارم و این ادعا با بررسی دقیق در محیط لینوکس توسط خودم و در محیط ویندوز توسط خواهر زاده ام کاملا به اثبات رسیده که هیچ کدام از کدکهای ویندوز هم کاملا بینقص نیست( در محیط ویندوز کارت گرافیک دوهستهای 4850 با دو گیگ رم ddr5)
البته اکثر این ایرادها برای افراد معولی قابل حس نبست

و اما داستان سیسیکم!!!!!!!!!!!!

بفرمایید چند تا انتن دارید و هر کدام از اونها روی کدام پورت سوییچ قرار داره؟
تا بحث را شروع کنیم!
درود

استاد نظرتون در مورد gt 520 گیگا بایت رو بفرمایید

من از 4دیش و بترتیب

یوتلست w3
هاتبرد 13 درجه

بدر 26 درجه

استرا 19 درجه

و یک سوال

این قطعه کریستال اچ دی رو دقیقا از کدوم نقطه تهران میشه پیدا کرد و باید به فروشنده چی گفت

خواهشا در مورد اجرای سیسیکم توضیح کامل دهید
سلام استاد
مقاله كي آماده ميشه؟ :mrgreen: :mrgreen: