انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

کد :
sudo su
apt-get install cvs
با سلام
من cvs , cvst رو نصب کردم حالا این دستور رو میزنم این خروجی رو میده:
m@m:~/vdr-1.7.12/PLUGINS/src$ cvs -d:pserver:[email protected]:/cvsroot/xineliboutput co
Empty password used - try 'cvs login' with a real password
cvs [checkout aborted]: must specify at least one module or directory
سلام huxuz جان
من اون skynet رو گرفتم rules و rejex اون رو هم با سکانتی که داخل xp داشتم عوض کردم حالا هم خیلی خوب
کار میکنه فقط دانلودها وپوشه هایی که باید بسازه رو نمیدنم کجا می ذاره
بازم ممنون
با سلام

>>من cvs , cvst رو نصب کردم حالا این دستور رو میزنم این خروجی رو میده:
m@m:~/vdr-1.7.12/PLUGINS/src$ cvs -d:pserver:[email protected]:/cvsroot/xineliboutput co

داریر اشتباه میکنید دستور درست اینطوریه
کد :
cvs -d:pserver:[email protected]:/cvsroot/xineliboutput co vdr-xineliboutput

>>فقط دانلودها وپوشه هایی که باید بسازه رو نمیدنم کجا می ذاره

داخل پوشه اسکاینت 3 تا پوشه بسازید با نام دلخواه مثلا bad-good-tmp
حالا در فایل متنی skynet.ini خطوط زیر را پیدا کرده و ویرایش کنید
کد :
incomplete=bad

temp=tmp

ok=good

با این وضعیت فایلهای دریافتی ابتدا وارد پوشه tmp شده و بعد از کامل شدن وارد پوشه good میگردد
سلام
بابا این اژدهای هفت سر (لینوکس) که ما هر سرش و که میزنیم هفتا سر دیگه در میاره الان ۱۰ روز تو نصب یه پلا گین موندیم اونم برای چی
فقط یه کانال ماهواره نگاه کردن ,فکر کنم از نظر لینوکس باید فوق تخصص کامپیوتر و برنامه نویسی واز این جور چیزا باید باشی تا بتونی یه فیلم
ببینی که این از نظر امنیت جامعه هم بهتر بقیه هم چت کنن البته بشرط نصب یاهو.... که اونم مقدور لینوکس نیست
القصه ما تا اینجا اومدیم باز بکسباد کردیم
m@m:~/vdr-1.7.12/PLUGINS/src/vdr-xineliboutput$ make install
xgettext -C -cTRANSLATORS --no-wrap --no-location -k -ktr -ktrNOOP --msgid-bugs-address='<[email protected]>' -o po/xineliboutput.pot black_720x576.c config.c device.c dummy_player.c equalizer.c frontend.c frontend_local.c frontend_svr.c logdefs.c media_player.c menu.c menuitems.c mpg2c.c nosignal_720x576.c osd.c setup_menu.c tools.c vdrlogo_32x32.c vdrlogo_720x576.c xine_fbfe_frontend.c xine_frontend.c xine_frontend_lirc.c xine_frontend_main.c xine_input_vdr.c xineliboutput.c xine_post_audiochannel.c xine_post_autocrop.c xine_post_swscale.c xine_sxfe_frontend.c
make: xgettext: Command not found
make: *** [po/xineliboutput.pot] Error 127
m@m:~/vdr-1.7.12/PLUGINS/src/vdr-xineliboutput$
باعث شرمندگی huxus جان دست شکسته ایم و وبال گردن
سلام
اخی یاد dvbdream به خیر یاد xp به خیر
اقا huxus اگه میدونی این کارا راست کار ما نیست خداییش بگو , اخه من این ۳۰ صفحه رو ۴ بار خوندم اون مقاله رو هم ۲ بار
ولی دریغ از یه ذره پیشرفت
Makefile:315: *********************** xineliboutput ***************************
Makefile:315: Xine plugins and frontends will not be installed automatically.
Makefile:315: To install files execute "make install" in
Makefile:315: /home/m/vdr-1.7.12/PLUGINS/src/vdr-xineliboutput
Makefile:315: *****************************************************************
xgettext -C -cTRANSLATORS --no-wrap --no-location -k -ktr -ktrNOOP --msgid-bugs-address='<[email protected]>' -o po/xineliboutput.pot black_720x576.c config.c device.c dummy_player.c equalizer.c frontend.c frontend_local.c frontend_svr.c logdefs.c media_player.c menu.c menuitems.c mpg2c.c nosignal_720x576.c osd.c setup_menu.c tools.c vdrlogo_32x32.c vdrlogo_720x576.c xine_fbfe_frontend.c xine_frontend.c xine_frontend_lirc.c xine_frontend_main.c xine_input_vdr.c xineliboutput.c xine_post_audiochannel.c xine_post_autocrop.c xine_post_swscale.c xine_sxfe_frontend.c
xgettext: cannot create output file "po/xineliboutput.pot": Permission denied
make[1]: *** [po/xineliboutput.pot] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/m/vdr-1.7.12/PLUGINS/src/vdr-xineliboutput'

*** failed plugins: hello pictures skincurses xineliboutput

make: *** [plugins] Error 1
m@m:~/vdr-1.7.12$ cd PLUGINS/src/xineliboutput

بعد skynet هم حالا پوشه هاش درست شده ولی دانلودش خیلی کم فقط دیشب یه خورده خوب بود که اونم هر خودش میخواس میگرفت
نه اونی که من تنظیم کرده بودم
البته با skynet داخل xp امتحان کردم همه چیز درست یعنی مشکل از این لینوکسی هست
سلام
skynet درست شد فقط اگه لطف کنی جواب سوال بالا را بهم بگی واگه rules وrejex خوبی برای offline دارید را برام بذارید
ممنون
بآسلام

>>القصه ما تا اینجا اومدیم باز بکسباد کردیم

کد :
apt-get update
apt-get install automake
apt-get build-dep xine-lib
apt-get build-dep vdr
اقا توی این دنیا هر چیزی رو سخت بگیری سختتر هم میشه!!!

>>اخی یاد dvbdream به خیر یاد xp به خیر

ندیده بودم کسی از زندان فرار کنه بعد بیاداز دوران حبس به نیکی یاد کنه!!!

>>اگه rules وrejex خوبی برای offline دارید را برام بذارید

متاسفانه ندارم-به انجمنهای مرتبط مراجعه کنید
سلام huxus عزیز
[/img][code]m@m:~/vdr-1.7.12/PLUGINS/src/xineliboutput$ sudo make install
[sudo] password for m:
msgmerge -U --no-wrap --no-location --backup=none -q po/cs_CZ.po po/xineliboutput.pot
po/cs_CZ.po: warning: Charset missing in header.
Message conversion to user's charset will not work.
po/cs_CZ.po:9:2: syntax error
po/cs_CZ.po:9: keyword "cs_CZ" unknown
po/cs_CZ.po:9: keyword "po" unknown
msgmerge: found 3 fatal errors
make: *** [po/cs_CZ.po] Error 1
ببینید اقای huxus عزیز نه شما وظیفه دارید به من چیزی بگید و نه من متوقع , اما به هر صورت شما دارید لطف میکنید که کار من راه بیفته
پس حالا که شما این لطف را میکنید لا اقل یه جوری باشه که من یه چیزی حالیم بشه
ببینید این دستورهایی که شما مینویسید از اول تایپیک تا حالا چند مرتبه گقته شده تو اون مقاله هم هست حالا این دو حالت داره یا یکی
مثل شما میخواد اونو بخونه که اون نیازی نداره و خودش بلد. یا یکی مثل من ناوارد , که اونم باز دو حالت داره یا متوجه میشه یا نمیشه , که اگه می خواست متوجه
بشه که دوباره سوال نمیکرد چون همونجوری که گفتم این دستورا تو تایپیکای قبلی هم بود
پس متوجه نمیشه که باز این خودش دو حالت داره , یا اینکه مخش بدرد این کار نمیخوره که من گفتم اگه این جوریه بهم بگید برم پی کارم , یا اینکه
یه کم توضیح بدید . مثلا بگید اون پلا گین رو باید داخل vdr کامپایل کنید یه میانبر هم برای اون داخل xine درست کنید و...
تا من بدونم تا کجا اومدم و چه کارای دیگه هم باید انجام بدم
حالا این کار ۳ تا حسن داره اول اینه که من به غیر از اینکه یه سری دستور را طوطی وار بنویسم یه چیزی یاد گرفتم که تو کارای دیگه هم برام یه تجربه
مفید میشه .
دوم اینکه مزاحم شما کمتر میشیم
و سوم که از همه هم مهمتر, و فکر میکنم دلیل حضور شما در اینجاست و البته افتخار برای ما که در حضور شما باشیم , اینه که با اینکار مشکل اونایی هم که
بعدا میان این تایپیک رو می خونن حل میشه و دیگه نیازی ندارن دوباره مصدع اوقات شما بشن
حالا اگه از حرفام ناراحت نشدید وقهر نیستید جریان این erorr را برام بگید لطفا و همچنین skynet من بعد از چند دقیقه کار کردن خود به خود بسته میشه
اگه بازم لطف کنید جواب بدید ممنون میشم
اگه جواب ندید یعنی قهرید ها
البته شما کارتون درست تر از این حرفاست
خلا صه ما رو تو خماری نذارید مخلص شماییم
با سلام
با تشکر از لطف شما کاربر گرامی
شاید خودم متوجه نشده باشم کلمه تندی بشما زده باشم اگه باعث دلخوری شما شده باشم همینجا صمیمانه معذرت میخواهم-ببخشید
بهر حال شاید بخاطر این باشه که من فقط کاربر لینوکس هستم و هنگامی که کسی صحبت از یک سیستم عامل دیگه میکنه ناخوداگاه بهم برمیخوره
مثلا همین اقای babaklinux مدام طی پیغامهای خصوصی میخواست از طریق چت مطلب را بهش بگم -با اینکه از چت تنفر داشتم اینکار را چندین بار کردم-ولی هر موقع میرفتم سروقتش اقا داشت ویندوز بازی میکرد-دست خودم نبود ناراحت میشدم

و اما داستان من:
خود من به یکباره از ویندوز بریدم و اومدم سراغ این سیستم عامل-تمام سختی ها تحمل کردم چون عاشقش بودم
اون موقع لینوکس بسیار مشکل بود و نصب کارت گرافیک و تماشای یک ویدیو لذتی در حد یک سفر فضایی داشت-بله اون موقع من تازه کار وقتی خاستم بگم میخواهم این کارت dvb تو سیستم عامل عزیزم لینوکس کار کنه صدای قهقهه همه بلند میشد -پس باید بدانید چقدر زحمت کشیدم ......(البته تمام اینکارها در برابر زحمات بزرگان برنامه نویس هیچی نیست)
خوب بگذریم

ابتدا به اینترنت وصل بشید یک ترمینال باز کنید با کاربر ریشه وارد بشید یعنی sudo su بزنید بعد فرامین بالایی را یکی یکی اجرا کنید یعنی صبر کنید ترمینال کارش تمام بشه و اماده پذیرش دستور بعدی شما بشه و شما دستور بعدی را بزنید بعد از اتمام دوباره بروید سروقت vdr هر کجا که make زده بودید حالا make clean بزنید تا همه چی بحالت اول برگرده بعد دوباره کار را شروع کنید
سلام huxus جان
گفتم که کارت خیلی درست تر از این حرفاست
می خواستم ببینم این vdr رفرنسی چیزی نداره
lمن این دستور اخری رو که میزنم خروجی دستور رو متوجه نمیشم یعنی میگه نصب هست یا نه
m@m:~$ sudo apt-get build-dep vdr
[sudo] password for m:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
شنیدن داستان شما برای ما واقعا یه درس بزرگ و از اینکه لطف میکنید تجربیاتی که اینقدر با زحمت بدست اومده را اینجوری در اختیار ما قرار میدید صمیمانه
ممنونیم و امیدواریم لیاقتش را داشته باشیم
اقا huxus این vdr بد جور رو اعصاب ما راه رفته شما اگه یه رفرنسی منبعی ماخذی چیزی سراغ دارید لطف کنید معرفی کنید تا من حال این vdr را بگیرم
که بد ضد حال زده
قربانت
با سلام

>>این دستور اخری رو که میزنم خروجی دستور رو متوجه نمیشم یعنی میگه نصب هست یا نه ؟

بله نصبه-میتونید بروید سراغ دستور بعدی

>>اقا huxus این vdr بد جور رو اعصاب ما راه رفته شما اگه یه رفرنسی منبعی ماخذی چیزی سراغ دارید لطف کنید معرفی کنید تا من حال این vdr را بگیرم

اقا این vdr غول سه سر نیست یکی از مهربونترین دوستان منه-فقط باید قلق اون دست شما بیاد
سلام huxus جان
من چند تا سوال دارم با عرض معذرت
اول اینکه من اون دستورهارو زدم باز همین eroor بالایی که نوشتم رو میده
m@m:~/vdr-1.7.12/PLUGINS/src/xineliboutput$ sudo make install
[sudo] password for m:
msgmerge -U --no-wrap --no-location --backup=none -q po/cs_CZ.po po/xineliboutput.pot
po/cs_CZ.po: warning: Charset missing in header.
Message conversion to user's charset will not work.
po/cs_CZ.po:9:2: syntax error
po/cs_CZ.po:9: keyword "cs_CZ" unknown
po/cs_CZ.po:9: keyword "po" unknown
msgmerge: found 3 fatal errors
make: *** [po/cs_CZ.po] Error 1
دوم اینکه skynet هنوز بعد از یه مقدار که کار کرد خود به خود بسته میشه چند تا skynet دیگه هم گرفتم
امتحان کردم هنوز همونجوریه
سوم اینکه من دیشب رفتم تو سایتای خارجی یه مقدار دنبال vdr گشتم بعد یه xvdr پیدا کردم و نصبش کردم
بعد برای که راه بیفته رفتم داخل فایل vdr از اینجا: etc/default/vdr/
این دو تا خط رو ویرایش کردم و بجای 0 , 1 قرار دادم:
ENABLE_SHUTDOWN=0
ENABLED=0
بعد که xine رو باز کردم xvdr بهش اضافه شده بود و روش که کلیک کردم همون صفحه ای که داخل مقاله
گفته بودین اومد یعنی : NO SIGNAL
بعد خواستم با دستور scan -s 0 2 vdr کانال براش sersh کنم که خوب نتونستم و نکته ای که منو گیج کرد این بود که بعد از این دستکاری کردن دیگه نه skynet کار میداد و نه caffeine یعنی caffeine میگفت که اصلا dvb
رو نمیشناسه .البته همون موقع هم با دستور dmesg | grep DVB چک کردم dvb نصب بود
خلاصه دوباره رفتم تنظیمات فایل vdr رو برگردوندم تا skynet و caffeine راه افتاد ولی دیگه xvdr کار نمیده و
erorr میده حالا می خواستم ببینم باید چیکار کنم
ممنونم اقا huxus وشرمنده
با سلام

>>اول اینکه من اون دستورهارو زدم باز همین eroor بالایی که نوشتم رو میده

شما لطف بفرمایید خروجی دستور configure/. را در پوشهxineliboutput بگذارید اینجا

>>دوم اینکه skynet هنوز بعد از یه مقدار که کار کرد خود به خود بسته میشه چند تا skynet دیگه هم گرفتم
امتحان کردم هنوز همونجوریه

این بستگی به خیلی از چیزها داره
مثلا
کارت شما چیه
چه سخت افزاری دارید(cpu و ram)
از توزیع 64بیتی استفاده میکنید یا 32 بیتی
سیستم فایل شما چیه؟(ext3یا چیز دیگه)
میزان فضای خالی در پارتیشن home شما
تنظیمات skynet
و....

>>سوم اینکه من دیشب رفتم تو سایتای خارجی یه مقدار دنبال vdr گشتم بعد یه xvdr پیدا کردم و نصبش کردم

هر چیزی که از اینطریق نصب کردید را بردارید
اصلا میدونید برای چی میگم vdr را خودتون کامپایل کنید؟
چون توی نسخه های کامپایل شده چندین اسکریپت اضافی قرار داده شده همینطور فایلهای کانفیگ برنامه تو قسمتهای مختلف پارتیشن root پخش میشه که در توزیعهای مختلف متفاوته بنابراینهنگام کار با اون مجبورید از اون اسکریپتها استفاده کنید که اصلا راحت نیست
ولی وقتی vdr را خودتون کامپایل میکنید قرار نیست چیزی را نصب کنید یعنی اصلا قرار نیست make install بزنید-به استثنا پلاگین xineliboutput
شما بعد از اینکه vdr را کامپایل کردید براحتی میتونید بدون نصب اونرا داخل همون پوشه سورس استفاده کنید -نیاز به هیچ اسکریپتی هم نیست
با سلام بازم ببخشید مزاحم شدم
m@m:~$ cd /home/m/vdr-1.7.12/PLUGINS/xineliboutput
m@m:~/vdr-1.7.12/PLUGINS/xineliboutput$ ./configure
Checking for pkg-config ... yes
Checking for pkg-config libextractor ... no
Checking for libextractor ... no
Checking for pkg-config libxine ... no
Checking for libxine ... no

Enabled features:
vdr
Disabled features:
x11
fb
libxine
libextractor
libavutil
libjpeg
dbus_glib_1
xshm
xdpms
xinerama
xrandr
xrender
vdpau

Creating features.h ...
Creating config.mak ...
m@m:~/vdr-1.7.12/PLUGINS/xineliboutput$
با سلام
کانکت بشید به اینترنت بعد

کد :
sudo su
apt-get install svn
apt-get install libx11-dev
apt-get install libextractor-dev
apt-get install libavutil-dev
apt-get install libjpeg62-dev
apt-get install libdbus-glib-1-dev
apt-get install libxcb-shm0
apt-get install libxinerama-dev
apt-get install x11proto-xinerama-dev
apt-get install libxrandr-dev
apt-get install libxrender-dev
apt-get install linux-headers-generic

اگه کارت گرافیک nvidia سری 8 ببالا دارید جدیدترین درایور nvidia را هم نصب کنید,ضمنا xine-lib هم باید بشکل زیر دانلود و نصب بشه

کد :
svn co svn://jusst.de/xine-vdpau
cd xine-vdpau
./autogen.sh
./configure
make
sudo make install

در صورتیکه کارت گرافیک شما دارای مشخصات بالا نیست xine-lib را از سایت رسمی ان دانلود و بهمان صورت نصب کنید-ضمنا درایور کارت گرافیک شما حتما نصب باشه

حالا دوباره داخل پوشه xineliboutput دستور configure/. را اجرا کرده و خروجی انرا بگذارید اینجا
سلام huxus جان
از طلا بودن پشیمان گشته ایم..................................مرحمت فرموده ما را مس کنید
huxus جان این دستورایی که دادید فقط یه قلمش 83 m بود اینترنت ما هم که....
کارت گرافیک من هم unburd اگه درست نوشته باشم و اینتل
بعد شما حدستون برای این مشکل چیه یعنی فکر میکنید ایراد از کجاست
بعد هم فکر کنم شما تنها نفری هستید که با vdr تونسته کار کنه البته بعد از برنامه نویسش که اونم یحتمل فقط با اولین ورژن vdr میتونه کار کنه....
یه چیز دیگه حالا اون برنامه chanman هم دمش به دم این vdr بسته یعنی تنهایی نمیشه نصبش کرد و شما برنامه ای دیگه سراغ ندارین که favorite داشته باشه
من که دیگه امیدی ندارم........چون میگن: جایی که عقاب پر بریزد .......................از پشه لاغری چه خیزد
ممنونم
یه سوال دیگه هم داشتم با عرض معذرت
دستوری نیست که بدون reset کردن کامپیوتر بتونم dvb را reset کنم , چون بعضی وقتا skynet کار نمیده بعد از چند بار باز و بسته کردن باید حتما کامپیوتر را
restart کنم تا دوباره راه بیفته
بازم ممنون